Green Maeng Da II Kratom

Kratom (Mitragyna speciosa)
Sušené listí v prášku

 

Green Maeng Da II Kratom

Kratom v množství 25g, 100g, 250g, 500g a 1000g dodáváme v zavařených doypack ZIP sáčcích.

 

Balení HOME (ideální na doma) obsahuje 80g Kratomu v PVC kelímku se šroubovacím víčkem, balení POCKET (ideální do kapsy) obsahuje 40g Kratomu v PVC kelímku se šroubovacím víčkem.

Dostupnost: SKLADEM

150,00 Kč s DPH

Koupit

130,43 Kč bez DPH

Kratom (Mitragyna speciosa)
Sušené listí v prášku

Green Maeng Da II Kratom

Nevíte, který druh kratomu vyhovuje právě vám?
Objednejte si Velký nebo Malý Test Pack,
vyzkoušejte více druhů abyste zjistili který druh je pro vás ten nejlepší.

Mitragyna speciosa (obecně známý jako kratom) je tropický, stálezelený až 30m vysoký strom s kmenem o průměru do 1m původem z jihovýchodní Asie (Thajsko, Indonésie, Malajsie, Myanmar a Papua Nová Guinea), kde jej v tradiční medicíně využívají pro své léčivé a psychoaktivní účinky.

Obecně řečeno, je červený kratom uklidňující, dobře potlačuje bolest a je celkově tlumící. Zelený kratom je více stimulující než červený, jeho účinky jsou delší, přináší projasnění mysli a větší výdrž - proto je oblíbený mezi sportovci a lidmi vykonávajícími fyzicky náročnou práci. Někteří uživatelé tvrdí, že jim pomáhá zvládat úzkosti a deprese. Bílý kratom dodává energii, pozvedá náladu – je tedy nejvíce stimulující. Žlutý a Zlatý kratom neoznačuje barvu žilnatiny, ale spíše se jedná o označení sušící techniky. Svými účinky lze žlutý kratom zařadit někde mezi bílý a zelený a zlatý mezi zelený a červený. Po užití většiny druhu kratomu zažijete lehkou euforii.

Pozn.: zmiňované barevné varianty kratomu vychází z barvy žilnatiny listu před zpracováním.

Dávkování
Doporučená dávka pro začátečníky je 1 gram. Pokud jste citliví na nové věci, začněte s ještě nižší dávkou, třeba 0,5 gramu. Kratom má pomalý nástup, takže určitě počkejte nejméně 45 minut abyste získali představu o účinku, než si vezmete více. Je-li to nutné, přidejte 0,5 gramu a pak počkejte dalších 45 minut než ucítíte účinky. Pak můžete postup opakovat, dokud se nedostaví požadovaný účinek. Pokud po dvou nebo třech opakovaných dávkách nejste stále spokojeni s výsledky, zkuste to znovu další den a začněte se dvěma gramy.
Začínejte pomalu, pozvolna a poslouchejte své tělo! Vždy si můžete přidat, ale nemůžete se vrátit a vzít si méně. Dát si příliš moc kratomu není dobrý nápad a bude to mít za následek nevolnost a točení hlavy.
I když si myslíte, že jste silný a jen tak něco s vámi nepohne, nepřeceňujte se a vážně začněte pomalu s 1 gramem. Hranice mezi příjemným zážitkem a takovým, který může způsobit, že váš žaludek bude důrazně protestovat, je tenká a toto určitě nechcete zažít.

Upozornění: Produkt není schválen jako potravina ani jako doplněk stravy.


 Chcete se dovědět více? 
navštivte sekci Knihy

DALŠÍ INFORMACE

Výše uvedené rozdělení, prosím, neberte jako absolutní pravidlo. Každý uživatel může vnímat účinky rozdílně. Nejlepší rada pro začátečníky je vyzkoušet všechny tři základní druhy a takto zjistit, co se vám líbí, co vám pomáhá na vaše problémy - co prostě nejlépe funguje právě vám.

Kratom je velice delikátní, takže je docela obtížné předem odhadnout jaké budou jeho účinky, zvláště pokud s ním teprve začínáte. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit neočekávat vůbec nic, prostě se mu otevřít a přijmout ho. Hledání toho, co bude fungovat právě vám, může nějaký čas trvat. Chce to trpělivost než se pokusy a omyly dostanete k tomu nejvhodnějšímu. Jakmile to ale zjistíte, bude to stát za to.

Hledání své "Optimální Dávky"
Začali jste s 1 gramem počáteční dávky a přidávali 0,5 gramů v opakovaných dávkách. Při dalším užití začněte s o trochu nižší dávkou, než je součet počáteční dávky a opakovaných dávek. Takto postupně najdete svůj „sweet spot“, optimální dávku pro dosažení nejlepších výsledků. Tato dávka je pro každého člověka a každý druh kratomu odlišná.

Pokud se dostanete na množství kolem 8 gramů a stále nic necítíte, pak to asi není zrovna pro vás ten správný druh kratomu a nebo pro něj nebyla ta správná doba. Mnoho lidí uvádí, že u druhu, který jim při prvním užití "nefungoval", pocítili úžasné účinky někdy jindy a někde jinde.

Méně je více
V kratomové komunitě se říká "méně je více" a někdy dokonce „ještě méně je ještě více“.

I účinky kratomu mají svůj strop a je chybou se domnívat, že zvýšení dávky automaticky zajistí více stejného účinku. Neúměrně zvýšené dávky budou mít reverzní účinky a pravděpodobně pouze zvýší toleranci ke kratomu. Požadované pozitivní účinky budou snadněji dosaženy menšími dávkami.

Nástup a trvání účinku
Účinky kratomu můžete začít pociťovat po 20, ale také až po 60 minutách a mohou trvat od 3 do 6 hodin v závislosti na druhu kratomu a vašem momentálním fyzickém a psychickém stavu. V případě užívání kratomu v kapslích může být nástup účinku i trvání delší.

Vážení dávky - váha a čajová lžička
Pro přesné dávkování určitě doporučujeme použít váhu. Vhodné váhy jsou levné a běžně dostupné (digitální miniváhu si můžete koupit i v našem eshopu). Pokud nemáte váhu, můžete použít odměrnou čajovou lžičku, se kterou naberete přibližně 2,5 gramu. Používejte ale raději speciální odměrné lžičky, nikoli náhodně vybranou lžičku z kuchyňské zásuvky.

Nevolnost a závratě
Závratě jsou fenomén, ke kterému může dojít, pokud si vezmete příliš velkou dávku kratomu. Příliš velká dávka může také vést k nevolnosti. Pokud jste užili příliš mnoho kratomu, dejte si nějaké lehké jídlo (nejlépe nějaké sacharidy, nic tučného) a pokud je to možné, lehněte si. Na nevolnost může pomoci zázvor. Pokud bude reakce opravdu silná, je možné, že budete muset zvracet, ale pak se ihned budete cítit podstatně lépe. Příště si vezměte menší množství. Váš žaludek bude vašim nejlepším rádcem, buď vám poděkuje nebo vás potrestá, proto opravdu zvažte množství, které si chcete vzít!

Další vedlejší účinky
Mezi nejčastější nežádoucí účinky spojené s užíváním kratomu patří kromě nevolnosti také bolest hlavy a zácpa. Nejčastější příčinou nevolnosti a bolesti hlavy je příliš velká dávka a/nebo nedostatečný příjem vody. Drtivá většina negativních vedlejších účinků je ve skutečnosti výsledkem dehydratace a může být vyřešena příjmem většího množství vody. Je velmi důležité být stále dostatečně hydratovaný. Doporučovaný denní příjem vody je 8 x 0,25l (2l) denně. Pokud dojde k zácpě, může pomoci hořčík (magnesium citrate). Další známé nežádoucí účinky jsou svědění a škytavka.

Tolerance
Tolerance je stav kdy pro udržení daného účinku je zapotřebí stále vyšší a vyšší dávky. Dochází ke snížení nebo ztrátě odpovědi na určitý podnět při jeho trvalém nebo opakovaném působení. Je snazší zabránit vzniku tolerance, než čekat až nastane a pak ji teprve začít řešit.
Tipy, jak se vyhnout vybudování tolerance ke kratomu: používejte absolutní minimum nezbytné pro požadovaný účinek. Přijměte fakt, že někdy k dosažení požadovaného účinku nedojde a odolejte nutkání zvýšit si dávku. Pokud zjistíte, že vaše běžná dávka už skutečně nefunguje, dejte si pauzu. Pokud je to možné, neužívejte kratom denně, čas od času si dejte pauzu a neužívejte dlouhodobě jen jeden druh kratomu. Vyhněte se extraktům a tinkturám.
Výtažky, tinktury, pryskyřice a vylepšené směsi jsou koncentrovány a velice rychle zvýší vaši toleranci ke kratomu. Některé jejich účinky se liší od těch, které mají obyčejné listů kratomu. Je důležité, abyste si byli skutečně jisti tím, že znáte své optimální dávky pro různé druhy pravidelně užívaného kratomu, pokud se rozhodnete vyzkoušet extrakty.

Závislost
Stejně jako u jakékoli jiné látky může opakované a dlouhodobé užívání kratomu způsobit závislost a nepříjemné stavy poté, co jej přestanete užívat. Postupné snižování dávek, spíše než náhlé ukončení konzumace, může pomoci zmírnit některé z těchto jevů. Buďte sami k sobě zcela upřímní pokud jde o užívání kratomu. Jen vy můžete vědět, co je pro vás to pravé. Kratom je nástroj, ale je to jen jeden z nástrojů. Pracujte i na jiných způsobech řešení problémů, které se užíváním třeba právě kratomu snažíte řešit. Abstinenční příznaky při vysazení kratomu se u každého člověka mohou zásadně lišit. Mnozí hlásí zvýšenou úzkost, podrážděnost, depresi a bolesti těla.

JAK UŽÍVAT KRATOM

Toss a Wash (T&W)
Tento způsob užití znamená nasypat si kratom do úst a zapít ho tekutinou. Je třeba dát si velký pozor na vdechnutí prášku! Existuje řada způsobů T&W. Kratomový prášek si můžete nasypat na jazyk nebo pod jazyk než ho zapijete tekutinou. Další variantou T&W je nejprve smíchat kratom s tekutinou, poté jej vypít jako když si dáváte panáka a následně tö ještě zapít třeba čistou vodou. Upozornění: nikdy nepoužívejte na zapíjení kratomu sycené nápoje, je to velice nepříjemné.

Výhody T&W: Rychlejší nástup účinků
Nevýhody: Pro řadu lidí nepříjemná chuť

Kratomový čaj
Stejně jako u T&W, existuje mnoho různých návodů a receptů pro přípravu kratomového čaje. Nejčastější způsob je nasypat potřebné množství kratomu do skleničky, zalít horkou vodou a po vychladnutí na přijatelnou teplotu vypít vše až do dna včetně „lógru“. Varianta číslo dvě je nejprve vypít jen čaj, poté lógr ještě jednou zalít horkou vodou a teprve pak vypít vše včetně lógru. Další varianta je kratom zalitý horkou vodou před vypitím přelít přes papírový filtr na kávu a pít jen čistý kratomový čaj.
Pokud do kratomového čaje přidáte citron, podpoříte uvolňování alkaloidů, což se projeví na účincích. Použitím sladidla, mléka a koření si můžete připravit kratomový čaj, který nebude tak hořký.
Někdo při výrobě kratomového čaje kratomový prášek pouze zaleje horkou vodou, někdo jej v horké vodě vaří pár minut, někdo jej vaří až 30 minut. Každému vyhovuje něco jiného, toto je třeba si vyzkoušet.

Výhody: Nejrychlejší nástup, spokojený žaludek, svým způsobem rituální záležitost
Nevýhody: Chuť a časová náročnost

Kapsle (vegetariánské nebo želatinové tobolky)
Kapsle eliminují problém nepříjemné chuti a pro některé je to jediným způsob jak dokáží kratom užívat. Ruční kapslovačky je možné koupit také v našem eshopu.

Poznámka: kapsle velikosti 0 pojmou asi 0,4g, kapsle velikosti 00 pojmou přibližně až 0,6g, kapsle velikosti 000 jsou mnohem větší (a také těžší polknout) a pojmou přibližně 1g kratomu.

Výhody: Žádná nepříjemná chuť, pohodlné na cestách, diskrétní
Nevýhody: Časově náročnější na výrobu, pomalejší nástup účinku, v závislosti na velikosti kapsle může být potřeba zkonzumovat větší množství kapsli

Potlačení nepříjemné chuti
Nepříjemnou chuť kratomu můžeme potlačit rozmícháním v ovocných šťávách, zejména v pomeranči, grepu, ale také v ananasu, limetce, hruškovém nebo brusinkovém džusu. Je třeba vyzkoušet, co komu vyhovuje. Mnozí si pochvalují kratom s čokoládovým mlékem.

Míchání kratomu s nápoji nebo potravinami
Šťáva, sušenky, jablka, jogurt, pudink, zmrzlina, konzervované broskve, proteinové nápoje, arašídové máslo, Nutella, káva,…
Upozornění: Kombinace kávy / kofeinu a kratomu může u některých lidí vyvolat neklid a úzkost. Na vyzkoušení začněte s 1/2 až 1 šálkem. Káva bez kofeinu je také varianta.
Poznámka: Kratom se vždy snadněji rozpustí v horkém než ve studeném nápoji

Zvýšení účinnosti
K nejčastěji používaným umocňovačům účinnosti kratomu patří kyselé nápoje, jako je grapefruitová šťáva, pomerančový džus, káva a hořčík.
Tip: Můžete si uvařit větší množství kratomového čaje, který následně zmrazíte, čímž dojde k narušení buněčných stěn. Po rozmražení bude mít kratomový čaj silnější účinky.

Hydratace
Pokud konzumujete kratom, ujistěte se, že pijete hodně vody. Kratom odvodňuje!!! Dehydratace může způsobit více nepříjemných a nežádoucích účinků, zvláště bolesti hlavy, než kratom sám.

Prázdný žaludek
Nejrychleji ucítíte účinky kratomu, pokud si jej vezmete na prázdný žaludek (2-3 hodiny po jídle). Nicméně, pokud máte sklony k nevolnostem, je dobré se před i po konzumaci kratomu trochu najíst. Pokuste se zjistit, zda jíst nebo nejíst před užitím kratomu je pro vás lepší nebo ne. V každém případě se doporučuje dát si lehčí jídlo 30 minut po konzumaci kratomu.

SKLADOVÁNÍ KRATOMU
Kratom je překvapivě stabilní i při běžném domácím skladování. Byl proveden test, kde byl vzorek kratomu rozdělen na tři části, z nichž první byla uložena v uzavřeném zip sáčku do mrazáku, druhá část vzorku byla uložena při pokojové teplotě v zásuvce stolu a třetí část byla v otevřené zavařovací sklenici odložena na kotli centrálního vytápění. Kratom byl před a následně po provedení pokusu, který trval šest měsíců, analyzován pomocí kapalinové chromatografie a hmotnostní spektrometrie.

K všeobecnému překvapení vypadaly všechny tři vzorky po provedeném pokusu víceméně totožně, dokonce i ten, který byl v otevřené zavařovací sklenici odložen na kotli. Následné „bio-testy“ potvrdily, že i subjektivní potence zůstala v podstatě beze změny.

Takže pokud se připravujete na dlouhou a tuhou zimu, nemusíte mít obavy o stabilitu svého kratomu. Pokud jej dáte do zip sáčku a uložíte do spíže, zůstane na dlouhou dobu naprosto v pořádku.

   

   Košík  

   Žádné zboží

   Poštovné 0,00 Kč
   Celkem 0,00 Kč

   K pokladně